O programie

dla przedszkoli

Celem programu „Mamo, tato, wolę wodę!” jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Eksperci przygotowali dla Was serię artykułów wspierających powyższe zagadnienia.

Zapraszamy do lektury!

dekoracja 3

Artykuły

Moda na zdrowe przekąski

Powroty do szkoły po wakacjach bywają trudne. Także dla nas, rodziców. Brak kontroli nad tym, co jedzą i piją nasi podopieczni w przerwach między lekcjami, zakłóca wypracowany przez całe lato spokój, kiedy to pilnowaliśmy, aby na talerzu naszych pociech nie zabrakło produktów mlecznych, warzyw i owoców.

Dlaczego warto pić wodę?

Picie wody reguluje i oczyszcza organizm – to opinia, z którą zdecydowana większość internautów się zgadza. Picie wody zapobiega odwodnieniu, usprawnia pracę jelit, uśmierza ból, pomaga zwalczyć nadmierne łaknienie, nawilża skórę, zapobiega wysuszeniu śluzówki, a tym samym pomaga zwalczyć infekcje.

W jaki sposób zachęcać dzieci do picia wody?

„Mamo! Nie chcę pić wody! Wolę oranżadę!” – tę formułkę zna prawie każdy rodzic. Niestety, w porównaniu z kolorowymi, słodkimi i gazowanymi napojami woda to dla dzieci nudna konieczność. Jest bezbarwna, nie ma intensywnego smaku i zachwycających bąbelków. Żeby dziecko częściej po nią sięgało, my rodzice powinniśmy już od najwcześniejszych lat przyzwyczajać je do jej picia.